Annons

Redaktionsråd

Samhällsbyggarens redaktionsråd består av ett antal aktiva inom olika kompetensområden samhällsbyggnadssektorn.

Rådet bestämmer tillsammans tidningens inriktning och innehåll och sammanträder 4 gånger per år. Har du förslag på expertartiklar till tidningen är du välkommen att kontakta Fredrik Hielscher eller respektive inom aktuellt specialområde.

Lars Strömgren

Ansvarig utgivare och sammankallande redaktionsrådet.

lars.stromgren@samhallsbyggarna.org

Tomas Alsmarker

Arkitektur / Structual Engineering

tomas.alsmarker@nyrens.se

Helena Gibson-Ek

Forskning

helena.gibson-ek@igs.se

Julia Lantz

 

julia.lantz@afry.com

Martin Lindahl

Projektledning / Infrastruktur / Stadsutveckling

martin.lindahl@icloud.com

Anna Bellander

Stadsutveckling

helena.olsson@fastighetsagarna.se

Fredrik Hielscher

Redaktör 076-778 78 35

fredrik.hielscher@samhallsbyggarna.org

Helena Tellberg

Bygg och anläggning

Kristina Thimberg

Fastighetsjuridik kristina.thimberg@vesterlins.se[/vc_column_text][/vc_column]
[/vc_row]  

Pontus Ekholm

Fastigheter, stadsutveckling och kommunikation pontus.ekholm@vasakronan.se[/vc_column_text][/vc_column]
[/vc_row]